معرفی مرکز 

مركز همایشهای علمی دانشگاه تهران با وسعتی بالغ بر ٨ هکتار در قریه ساحلی فرح آباد به فاصله ٢٧ کیلومتری شمال شهر ساری در استان مازندران واقع می باشد . اين مرکز از شمال به درياي خزر، از غرب به پلاژهای وزارت مسکن و شهرسازي، از شرق به استراحتگاه ساحلي شرکت برق منطقه اي استان مازندران و از جنوب به جاده مجتمعهای دولتی (جاده پلاژها) وجلگه حاصلخیز روستاي ولي آباد منتهی میشود. 
مركز همایش هاي علمي در ايام تعطیلات نوروزي و تابستاني طبق برنامه های زمان بندي شده و در ساير فصول سال به طور مستمر آماده پذيرايي از میهمانان محترم میباشد. در ايام پیک نوروزی و تابستانی براي هر واحد دانشگاهی مطابق با تعداد پرسنل سهمیه در نطر گرفته میشود که در زمان های مذکور بخشنامه میشود.

ساير دانشگاهها و موسسات آموزشی ،سازمان ها و نهادها مي توانند با انعقاد قرارداد از امکانات اين مركز براي استراحت همکارانشان و يا برگزاري دوره هاي آموزشي کوتاه مدت استفاده نمايند.
 جهت كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های :
   ٣٣٤٧٢٣٦٠  و ٣٣٤٧٢٤٣٥  و ٠١١ ٣٣٤٧٢٧١١ تماس حاصل فرمايید.

 امکانات رفاهی

مركز همایشهای علمی فرح آباد  داراي ٤٠ واحد سوئیت هر یک به متراژ ٤٠ مترمربع که در دو تیپ ١- سوئیت تک خوابه ٢-  استودیو (بدون خواب) میباشد که در هر یک از آنها امکانات مشابه شامل : تلویزیون ، تخت دونفره ، مبل تختشو برای ٤ نفر ، کولر اسپلیت ، سیستم گرمایشی (شوفاژ) ، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مي باشد.

از امکانات این مرکز سالن غذاخوری و ھمچنین سالن جلسات ٣٥ نفره جهت برگزاري جلسات و کلاس آموزشی مي باشد.

امکانات تفریحی

زمین فوتبال ، زمین والیبال ، وسایل ورزشی ، تنیس روی میز ، دو چرخه و چهار چرخ

 بازسازی واحدهای اقامتی مرکز همایشهای علمی

واحدهای اقامتی مرکز همایشهای علمی طی سالهای 1393 و 1394 بطور کامل بازسازی و امکانات آن جهت بهرمندی میهمانان ارجمند بروز گردید قابل ذکر است با حمایت های هیات رئیسه محترم دانشگاه و معاونت محترم اداری و مالی و همچنین تلاش مدیر کل محترم منابع انسانی و امور رفاهی جناب آقای دکتر حاتمی و معاونت محترم رفاهی جناب آقای دکتر سدید خوی بازسازی های انجام شده با کمترین هزینه ممکن و صرفه جوئی حداقل 7 میلیارد ریال بدست کارکنان مرکز همایشهای علمی انجام گرفته است